Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Projektas „Kuršėnų dvaro sodybos (unikalus kodas 16057) tvarkybos darbai ir pritaikymas kultūros ir verslo poreikiams (I etapas)“

Projektas „Kuršėnų dvaro sodybos (unikalus kodas 16057) tvarkybos darbai ir pritaikymas kultūros ir verslo poreikiams (I etapas)“

Projekto vertė: 1 173 913,22 eur.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: iki 2020 m. balandžio 30 d.

Projekto finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondo lėšos, Lietuvos valstybės biudžeto lėšos, Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšos.

Šiuo metu Kuršėnų dvaro sodybos rūmų pastatas yra uždarytas lankytojams dėl jo avarinės būklės. Iki 2012 m. rūmų pastate buvo įsikūręs Etninės kultūros ir tradicinių amatų centras, tačiau 2012 m. įgyvendinant projektą „Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centro plėtra buvo rekonstruotas ir amatų centro veiklai pritaikytas dvaro oficinos pastatas. Amatų centras organizuoja respublikines keramikų ir medžio drožėjų kūrybines stovyklas, konferencijas, rengia keramikos ir kalendorių ekspozicijas. Tačiau dabartiniai lankytojų srautai Amatų centre jau yra pasiekę galimas Etninės kultūros ir tradicinių amatų centro lankomumo ribas. Lankytojų ir edukacinių užsiėmimų dalyvių skaičius yra labai ribotas – vienu metu galima priimti iki 30-50 žmonių grupes.

Etninės kultūros ir tradicinių amatų centras lankytojams galėtų papildomai pasiūlyti susipažinti su platesniu vietos amatininkų keramikos dirbinių skaičiumi, turima kalendorių kolekcija, organizuoti medžio drožybos ir audimo edukacinius užsiėmimus, plačiau pristatyti Kuršėnų dvaro sodybos istorinį ir architektūrinį paveldą, tačiau tam trūksta patalpų. Turimas vienintelis leninis Kuršėnų dvaro pastatas šiuo metu netinkamas lankymui, o juo labiau edukacinių ir ekspozicinių renginių organizavimui. Todėl dabartinė Kuršėnų dvaro sodybos kultūros paslaugų pasiūla neatitinka paklausos, neišnaudojamas ir nereprezentuojamas rajono kultūrinis ir architektūrinis paveldas.

Projekto tikslas

Įgyvendinant projektą siekiama padidinti Kuršėnų dvaro sodybos pritaikymą kultūrinėms ir edukacinėms lankytojų reikmėms. Šiam tikslui pasiekti bus kompleksiškai sutvarkomi Kuršėnų dvaro sodybos rūmai, juos pritaikant kultūrinėms ir edukacinėms lankytojų reikmėms.

Projekto veiklos

Projekto metu numatyta Kuršėnų dvaro sodybos pagrindinių rūmų pastato tvarkyba – fasadų, vidaus elementų restauravimas ir vertingųjų savybių atstatymas, stogo atnaujinimas, vidaus patalpų apdaila, inžinerinių pastato sistemų atnaujinimas. Taip pat, bus įsigyjami baldai ekspozicijų demonstravimui ir saugojimui., edukacinių užsiėmimų įrangos komplektai (medžio tekinimo staklės, medžio apdirbimo darbastalis (varstotas), įrankių galąstuvas, medžio šlifavimo staklės, obliavimo staklės ir pjovimo staklės.

Vykdomi darbai, 2019 m. vasario mėn.

Darbų eiga, 2019 m. balandžio mėn.

2019 m. vasara

Vykdomi darbai 2019 m. spalio mėn.

Projekto rezultatai

Įgyvendinus projektą bus galima vykdyti edukacinius medžio drožybos, audimo užsiėmimus, organizuoti parodas ir ekspozicijas, įvairius renginius bei ekskursijas po Kuršėnų dvaro sodybą ir rūmus, pristatant Kuršėnų dvaro sodybos išskirtinumą, išlikusias architektūrines medines vertybes, dvaro rūmų istoriją, Kuršėnų miesto tradicinius senuosius amatus ir pan. Taip pat, atnaujinus dvaro rūmų pastatą, Amatų centras lankytojams galės papildomai pasiūlyti susipažinti su didesniu vietos amatininkų dirbinių skaičiumi, turima kalendorių kolekcija, plačiau pristatyti Kuršėnų dvaro sodybos istorinį ir architektūrinį paveldą ir padidinti apsilankymų skaičių.

Projekto vadovas - Sigitas Getneris, Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas

Tel. 8 (41) 437 659, el.p. sigitas.getneris@siauliuraj.lt