Pradžia
Lt En
Pradžia
lt
en

Naujienos (GN)

UŽIMTUMO TARNYBOS ATSTOVAI PRISTATĖ UŽIMTUMO SKATINIMO IR MOTYVAVIMO PROGRAMOS GAIRES

2021-05-19 Komentarai (0) Naujienos Dalintis
Naujienos (GN)

Šiaulių rajono savivaldybėje lankėsi Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento direktorius Raimondas Šukys bei dviejų departamento skyrių vedėjos - Irena Vaikutienė  ir Jolanta Mikšionytė. Svečiai Šiaulių rajono savivaldybės vadovams – merui Antanui Bezaraui, jo pavaduotojui Česlovui Greičiui bei administracijos direktoriui Gipoldui Karkeleliui bei jo pavaduotojai Reginai Rupšienei pristatė planuojamą diegti Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelį.

Susitikime taip pat dalyvavo Jolanta Šiuparienė, Savivaldybės vyriausioji specialistė (tarpinstitucinio darbo koordinatorė) bei Socialinės paramos skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Savickė bei Šiaulių rajono socialinių paslaugų centro direktorė Danguolė Kraskauskienė ir socialinio darbo organizatorė Lina Šiukšterienė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra patvirtinusi Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelį, pagal kurį siekiama socializuoti ir į darbo rinką integruoti socialinėje atskirtyje atsidūrusius bedarbius.

Kol kas ši programa buvo pradėta įgyvendinti dalyje savivaldybių, pavyzdžiui, 2019-aisiais ši programa buvo pradėta įgyvendinti Akmenės rajone. Dabar į programą siekiama įtraukti kuo daugiau savivaldybių, todėl ir organizuojamai susitikimai su Savivaldybių vadovais ir atstovais.

Užimtumo tarnybos atstovai apžvelgė užimtumo skatinimo ir motyvavimo programos gaires, kalbėta apie tai, kokios yra šios programos perspektyvos ir tikslai, kaip jų galima būtų siekti, kad kuo daugiau iš darbo rinkos iškritusių žmonių sugrįžtų į ją, o ne rinktųsi pašalpas.

Susitikime išsakyta ir viltingų teiginių, ir abejonių, ar ši programa gali būti sėkmingai, kai šalyje jau nebe pirma karta žmonių gyvena iš pašalpų ir nebedalyvauja darbo rinkoje. Diskutuota ir apie skiriamas šaiia programai nemažas biudžeto lėšas, bei darbuotojus, kurie pajėgtų šią programą įgyvendinti.

Užimtumo tarnybos atstovai teigė, kad organizuos susitikimus dėl šios programos įgyvendinimo ir apskrities lygmeniu, kad išgirstų kuo daugiau nuomonių ir kuo plačiau pasklistų žinia apie šią programą, o ar ji bus sėkminga, priklausys nuo daugelio veiksnių Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, savivaldybių ir pačių ilgalaikių bedarbių požiūrio.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Autorės nuotraukos

Sutikimas viešinti gautas

Informacija atnaujinta 2021-05-20 11:02

Komentarai

Vardas
El. paštas
name
Komentaras

Ačiū, komentaras bus matomas kai administratorius jį patvirtins.

{{msg}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}} {{comment.name}}
{{comment.comment}}