Naujienos (GN)
ŠIUOLAIKIŠKA INTERNETO SVETAINĖ JAUNIMUI WWW.ASKRITISKAS.LT - APIE PSICHOTROPINIŲ MEDŽIAGŲ RIZIKAS
Remiantis paskutiniaisiais vieno patikimiausių ir nuosekliai atliekamų tyrimų Alkoholio ir kitų narkotikų tyrimo Europos mokyklose (ESPAD) duomenimis, nuo 1995 m. narkotikų vartojimo vidurkis tarp 15–16 metų mokinių išaugo beveik 6 kartus. Šie duomenys iliustruoja psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos efektyvumo trūkumą, jauniems žmonėms sudėtinga priimti atsakingus dėl sprendimus minėtų medžiagų vartojimo. Tai sąlygoja ir nuolat besikeičiantis psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo reiškinio kontekstas.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, reaguodamas į vyraujančias tendencijas, bei įvertinęs geriausią kitų šalių patirtį, sukūrė interaktyvią interneto svetainę jaunimui nuo keturiolikos metų – http://askritiskas.lt/ (turi ir mobilią versiją). Šios interneto svetainės turiniu siekiama tinkamai informuoti jauną žmogų, suteikiant žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas. Taip pat skatinti būti atviru bendrauti, veikti, nebijoti iššūkių ir atsakomybės, o svarbiausia – sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi.
Interneto svetainė turi 9 rubrikas, kuriose jaunuoliai gali rasti jiems aktualios informacijos pradedant informaciniais vaizdo klipais, filmų ar serialų rekomendacijomis, baigiant informacija apie galimybes gauti ar suteikti pagalbą draugui.
Departamentas pakartotinai kviečia prisidėti prie interneto svetainės www.askritiskas.lt viešinimo ir šia informacija dalintis su savivaldybės progimnazijų, gimnazijų, profesinio mokymo įstaigų administracijomis, švietimo pagalbos specialistais, klasių vadovais, visuomenės sveikatos biurų, pedagoginių psichologinių ar švietimo pagalbos tarnybų specialistais, jaunimo darbuotojais, kitų įstaigų ar nevyriausybinių organizacijų atstovais, dirbančiais su (14–29 m.) jaunimu. Šie žmonės yra arčiausiai jaunimo ir gali juos nukreipti, parodyti ar pristatyti www.askritiskas.lt interneto svetainę, gauti patiems aktualios informacijos jų darbui. Tik visų planuojančių, vykdančių ir vertinančių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevenciją bendradarbiavimas ir jaunimo poreikius atliepiančios priemonės gali padėti pasiekti pozityvių pokyčių – burkime kartu jaunų, kritiškai mąstančių ir atvirų veikti, kurti jaunuolių bendruomenę Lietuvoje.
Gražina Belian, direktoriaus pavaduotoja, laikinai atliekanti direktoriaus funkcijas
Komentarai
{{msg}}